18 C
Скопје

ВИДЕО: Дали ова е реално, нов магичен трик на Меси

За многумина овој потег на Лионел Меси е монтажа.

Лионел Меси сезонава брилјира во дресот на Барселона, тој е најзаслужен што екипата е во мртва трка за титулата во Ла Лига со мадридските Атлетико и Реал, а Аргентинецот ништо помалку спектакуларен не е ниту надвор од терените.
Во рамки на кампањата на Пепси, Лионел Меси повторно ја имаше главната улога и очекувано сите ги воодушеви.
Аргентинецот доби сложена задала, да ја шутне топката така што таа ќе се одбие од ѕид,а потоа ќе удри во дрвена лажица во која се наоѓа коцка лед.
Нормално, Меси успешно ја заврши задачата, а за многумина овој потег е монтажа.
Проценете сами…

Поврзани вести

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Остави Коментар