1.1 C
Скопје

ВИДЕО | Дац низ смеа во празничното интервју за Утрински брифинг: Со Борисов сме на „мацо“

Уметниците, спортистите, секогаш биле најголемите амбасадори на земјите. За починатиот Марадона сите знаеме дека беше од Аргентина. Беше најголем. Тој ја прослави својата земја со своето име. Значи спортистите, уметниците, глумците тоа се амбасадори. Каде и да појдат на нив поинаку се гледа, со други очи и ја претставуваат земјата со се она што го направиле во својот богат живот, изјави во празничното издание на Утрински брифинг, актерот Драган Спасов – Дац.

– Со Борисов не се слушаме секој ден, на „мацо“ сме сега, вели низ смеа Дац.

-Прашањето ќе се реши, ќе се среди се. Он (Борисов) и самиот има проблеми во својата земја, така што мора да игра и да седи на две столчиња додека не среди кај него. Не може да гледа да намести кај нас, а кај него да биде хаос. Кога ќе среди кај него ќе се средат и работите. Јас сум убеден дека нема да трае ситуацијата како онаа со Грција и сметам дека ќе биде многу полесно. Затоа и му го напишав она писмо каде што реков дека првите комшии се тие кои што мора да си помагаат, рече Дац.

Прочитајте и...  Владата ќе одржи редовна седница

Целото интервју со Драган Спасов – Дац погледнете го во видеото:

Поврзани вести

Ковид-центарот во Тетово укажува на софтверска грешка: Немаме 11 починати пациенти во еден ден

Слободен печат

Филипче: Во тек сме на преговори за набавка на 200.000 дози на вакцини од Кина

Слободен печат

По 40 милиони денари за решавање на проблемите со Дојранското и со Преспанското Езеро

Слободен печат

Одобрена годишната Програма за изградба и реконструкција на патишта: Четири милијарди денари повеќе за инвестиции во споредба со лани

Слободен печат

Владата со низа предлог одлуки за именувања: Никола Поповски меѓу неизвршените членови во Советот на НБРМ со мандат од 7 години

Слободен печат

Универзитетот Оксфорд: Загадувањето на воздухот доведува до неповратно губење на видот

И.И.

Остави Коментар