ВИДЕО: Да се знае кој е шампион, Суарез му се „одмазди“ на Куман

Фудбалерите на актуелниот шампион од минатата сезона Атлетико Мадрид вечерва ја совладаа Барселона во дербито на осмото коло во шпанската „Ла Лига“ со 2:0. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Јорганџиите“ го решија прашањето на победникот против каталонскиот гигант уште во првото полувреме, а триумфот го потврди екс членот на Барса, кој му се … Продолжи со читање ВИДЕО: Да се знае кој е шампион, Суарез му се „одмазди“ на Куман