27.8 C
Скопје

ВИДЕО | Цветковска: 86 проценти од испитаничките изразија загриженост од влијанието на ковид -19 врз нивната работа

Националниот демократски институт спроведе телефонската анкета за потребите на програмата за парламентарна поддршка во која учествуваа 1.100 испитаници како национален репрезентативен примерок.

-Дополнително беа вклучени и 370 жени од неколку категории, односно фармери, земјоделки, сопственички на бизниси, ромки и млади претприемачки. Причината за оваа анкета е всушност некако да ги допреме токму оние категории на жени кои ги споменав и сакавме буквално да добиеме подетални информации за нив особено во однос на влијанието на пандемијата од ковид вирусот врз нив, изјави за Утрински брифинг програмската директорка на Националниот демократски институт, Александра Цветковска.

Целиот разговор погледнете го во видеото:

Поврзани вести

Штипјанец пронајден мртов во близина на селото Чардаклија

Слободен печат

Приведен дилер од Битола, пронајдени кокаин и марихуана

Слободен печат

Генералното собрание на ОН му изгласа втор мандат на Гутереш

Слободен печат

Невреме во Русија: За шест часа паднал дожд како за месец дена- сѐ е под вода

Слободен печат

Намалено ДДВ за 30 отсто на пет грчки острови погодени од бегалските и мигрантските бранови

Слободен печат

„Астра-Зенека“: ЕУ го загуби правниот спор

Слободен печат

Остави Коментар