ВИДЕО: Црвена звезда стана шампион четврти пат по ред!

Фото: facebook.com/crvenazvezdafk

Црвена звезда со победата над Војводина (1:0) во 34 коло од српската Суперлига обезбеди нова титула шампион на Србија, четврта по ред, а 32 во нејзината историја.

Белградските „црвено-бели“ на четири кола пред крајот на првенството, ја обезбедија титулата шампион.

Домаќините дојдоа до 32 победа сезонава после автоголот на Саничанин во 13 минута од средбата на стадионот „Рајко Митиќ“.

Гостите останаа со еден играч помалку од 60 минута, кога директен црвен картон доби Ѓуриќ.

На табелата Црвена звезда има 98 бодови, пред Партизан на втората позиција (86), следуваат Чукарички (68), Војводина (66), Радник (52)…

Видео на денот