7 C
Скопје

(ВИДЕО) Целосното интервју на премиерот Зоран Заев за СП: Очекувам мнозинството да се зголеми за два пратеника

За изгласаната доверба на Владата, фрлената ракавица кон опозицијата и напредокот во евроинтеграцијата, премиерот Зоран Заев одговара на прашањата на Љубиша Николовски.

Заев во интервјуто за „Слободен печат“ се осврна и на очекувањата од внатрепартискиот конгрес, а најави и зголемување на парламентарното мнозинство од најмалку два пратеника.

 

Прочитајте и...  Македонците „ладни“ на нон пејперот на Јанша

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар