6 C
Скопје

ВИДЕО: Целата кариера на Коби и секој кош во 37 секунди!

Точно една година од хеликоптерската несреќа во која загина еден од најдобрите во светската кошарка, Коби Брајант, како и неговата 13-годишна ќерка Џијана Марија.

Доколку би набројале сè што постигна во текот на неговата кариера, ќе треба многу време, од пет титули, 18 настапи на „Ол-стар“ натпревари, скоро 40.000 поени, 81 поен колку што даде во само еден натпревар..

Сепак, овој пат сè застана во 37 секунди! Сите поени и титули на НБА легендата на едно место.

Сегашниот новинар на „ЕСПН“ Кирк Голдспери успеа да ги воодушеви сите луѓе кои го сакаа Коби..

Прочитајте и...  ВИДЕО: Одличниот Богдановиќ не успеа да го запре Милвоки

Поврзани вести

Ѓоковиќ направи уште поголема разлика во однос на ривалите

Слободен печат

ВИДЕО: Голеада на „Гудисон парк“ во режија на Сигурдсон и Кејн!

Слободен печат

Илиоски: Кога и малку се создаваат услови, се враќам и се трудам да ги остварам целите!

Лавров за „Голема Албанија“: Тоа е неприфатливо и штетно, претставува провокација

Слободен печат

Заев ги повика Македонците во Албанија: Гласајте за Еди Рама и Васил Стерјовски на изборите на 25 април

Слободен печат

ВИДЕО: Идентификуван убиецот од Индијанаполис, 19 годишно момче уби 8 лица

Слободен печат

Остави Коментар