ВИДЕО: Четворица возрасни и едно дете загинаа во судир на два авиона во Мексико

Ураганот Агата во Мексико
Фото: EPA-EFE/Daniel Ricardez

Во мексиканската држава Дуранго во судир на два приватни патнички авиони загинале најмалку пет лица, меѓу кои и едно дете.
Државните власти соопштија дека два приватни авиони, едниот полетувал, а другиот слетувал, се судриле во раните утрински часови, објави Фокс Њуз. За несреќата е отворена истрага.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот