ВИДЕО | Четири гола на Лаутаро за убедлива победа на Интер против Салернитана

Фото: EPA-EFE/MASSIMO PICA

Tимот на Интер оствари убедлива победа против Салернитана од 4:0, а сите четири гола на натпреварот ги постигна Лаутаро Мартинез.

Во првото полувреме не видовме погодоци, потоа во игра влезе аргентинскиот голгетер кој почна да ја тресе мрежата. Мартинез влезе во 54. минута и веќе осум минути го отвори резултатот.

До крајот на натпреварот погоди уште три пати за конечни 4:0. Интер со овој триумф се наоѓа на делба на првата позиција со градскиот ривал Милан.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот