ВИДЕО: Челси со лекција за Јуве – цела група „Г“ во игра за осминафинале

Се одиграа натпреварите од петтото претпоследно коло во групите „Е“, „Ф“, „Г“ и „Х“ во Лигата на шампионите, и натаму се води борбата за пласман во нокаут-фазата. Вечерва најубедлив беше Челси кој на домашен терен со 4:0 ја надигра екипата на Јувентус. Во рамките од групата „Х“ веќе беа познати патниците во осминафиналето на ЛШ, … Продолжи со читање ВИДЕО: Челси со лекција за Јуве – цела група „Г“ во игра за осминафинале