ВИДЕО | Цецa ужива во Црна Гора со ќерката Анастасија и пријателите: Пејачката изнајмила брод и приватна плажа за комплетно уживање

Цеца
Фото: Instagram

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ престојува во Црна Гора, а по спектакуларниот настап, слободното време пејачката го користи за опуштање и уживање. Ги искористи сите придобивки на Будва, изнајми плажа и брод и уживаше заедно со својата ќерка Анастасија и пријателите, вклучувајќи ја и пејачката Марина Висковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Цеца замина во Црна Гора за настапот, но и да се одмори од секојдневните обврски. Познато е дека фолк дивата е сопственичка на вила на Кипар која и обезбедува удобност и приватност, па не е ни чудно што ја одбрала оваа локација за да се релаксира со своето семејство и со години не ги поминува своите лета во Црна Гора. Како и да е, бидејќи овој пат отиде во Будва поради настапот, реши да ги земе своите пријатели и да ужива неколку дена, да го комбинира убавото и корисно, а и овој пат инсистираше на приватност, открива изворот за Блиц.рс и додава:


Им се допадна идејата на Анастасија и пријателите, а Цеца не го криеше својот ентузијазам дека ќе има слободно време да го помине само со својата ќерка. Познато е колку се блиски, па затоа ова патување е добредојдено. Заради приватност, фолк дивата изнајми приватна плажа во Будва, на која и се придружија пријатели, меѓу кои и пејачката Марина Висковиќ. Дождот не им го расипа доброто расположението, сите беа одлично расположени и невозможно е да се одлучи кој изгледа подобро во костим за капење, мајка или ќерка. Двете дами се згодни и негувани, а може да се види дека се грижеле за тренинг и исхрана за време на пандемијата.

Цеца решила да ги изненади сите, па еден ден изнајмила луксузен брод и организирала прекрасно крстарење.

Тие го организираа овој одмор така што креираа сè на нивно задоволство. Цеца излезе со идеја да изнајми брод за компанијата, секако сите веднаш го прифатија предлогот. Имајќи предвид дека овие неколку дена многу добро си поминале, не би било изненадувачки Ражнатовиќ да се реши повторно да го помине својот одмор во Црна Гора, заклучил изворот за Блиц.рс.

 

Видео на денот