17.8 C
Скопје

ВИДЕО: Британски дипломат скокнал во река за да спаси студентка

Британски дипломат е прогласен за херој откако во саботата скокнал во река во Кина за да спаси студентка која се давела во водата.

61-годишниот Стивен Елисон, конзул во Чонгкинг се шетал покрај реката во блиското село, кога 24-годишно девојче се лизнало и паднало во водата близу него, соопштија британските медиуми.

На видеото снимено од случани минувачи се гледа како девојката се бори со водената струја. Таа тоне, па се појавува . Во еден момент дури и исглед како да се онесвестила.

Елисон  без двоумење ги собул чевлите и скокнал во реката за да ја спаси.

Поврзани вести

Трошка надеж за подобри односи на суперсилите во иднина

Слободен печат

ВИДЕО l Масовна тепачка во украинскиот Парламент: Се скараа пратениците од владејачката и опозициската партија

Слободен печат

Саливан: Бајден и Ердоган не се договорија за руските противвоздушни ракетни системи С-400

Слободен печат

Разни соеви на ковид-19 галопирачки се шират во Африка

Слободен печат

Македонците ќе можат слободно да патуваат во Германија: Границите ќе бидат отворени за вакцинираните лица

Слободен печат

Маричиќ: Хрватска ја подджува земјава во стартот на преговорите за членство во ЕУ

Слободен Печат

Остави Коментар