ВИДЕО | Бразилец постигна гол од половина терен во Полска

Фото: Screenshot

Бразилскиот фудбалер Педро Енрике кој настапува за Радомиак од Полска викендов го привлече вниманието со својот гол против Јагелонија.

Енрике успеа да постигне мајсторски гол од половина терен забележувајќи дека противничкиот голман е прилично далеку од гол-линијата. Дефинитивно ова ќе биде гол кој ќе влезе во потесна конкуренција кога ќе се избираат најдобрите погодоци на крајот од годината.

Jagiellonia Białystok 0-2 Radomiak Radom – Pedro Henrique 12′ goal from the halfway line (Polish Ekstraklasa)
byu/4gjdtokurwa insoccer

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот