10 C
Скопје

ВИДЕО: Бил Клинтон задрема за време на инаугурацијата на Бајден

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон, во периодот од 1993 до 2001 година, задрема за време на вчерашната инаугурација на 46. претседател на САД, Џо Бајден, пишува „Њујорк пост”.

Во кратко видео, кое се прошири низ социјалните мрежи, се гледа како Бил Клинтон не може да ги задржи очите отворени, а неговата глава постепено се наведнува надолу кон градите, додека трае инаугурацијата во Вашингтон.

Клинтон на церемонијата седеше до својата сопруга Хилари, меѓу останатите поканети официјални лица.

Прочитајте и...  Бајден ќе ги повлекува трупите од Авганистан

Поврзани вести

Лондонската полиција уапси маж кој носел секира на улица

Слободен печат

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Слободен печат

Богатството на Џек Ма се зголеми за 2,3 милијарди долари за само еден ден

Слободен печат

Силен земјотрес од 5,2 степени регистриран кај грчките острови Нисирос и Кос

Слободен печат

Инцидент „тежок“ 916 милиони долари: Властите на Суецкиот канал бараат од сопственикот на бродот да ја плати оштетата

Слободен печат

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Остави Коментар