7 C
Скопје

ВИДЕО | Без грам срам: Маж краде бекатон плочки сред бел ден

На социјалната мрежа Твитер неодамна се појави видео на коешто е видливо дека маж во поодминати години бесрамно краде бекатон плочки од јавен простор.

Имено, човекот чиј автомобил има охридски регистарски таблички, сред бел ден го паркира својот автомобил и започнува да става од бекатон плочките во багажникот.

За жал, ваквите појави се наше секојдневие и се надеваме дека некој ќе преземе нешто во врска со конкретниот случај.

Прочитајте и...  Извештај на ОН: Светот годишно фрла една милијарда тони храна

Поврзани вести

Која е нишката што ја поврзува Македонија со кланот „Америка“

Слободен печат

Милета Миљаниќ, ака Мајк падна во Њујорк: Агентите на ФБИ му ставија лисици на рацете на водачот на кланот „Америка“

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Вашингтон со критика до Пекинг заради наметнување на изборниот закон во Хонгконг

Слободен печат

ВИДЕО I Еден мигрант загина, а неколку се повредени во експлозија во минско поле во близина на Плитвице

Слободен печат

Захарова: Русија конструктивно ќе одговори на позитивните сигнали од САД

Слободен печат

Остави Коментар