7 C
Скопје

ВИДЕО: Барса сигурна против Осасуна, фантастична асистенција на Лео Меси!

Вечерва на стадионот „Ел Садар“ во Памплова екипата на Барселона ја оправда фаворитската улога против тимот на Осасуна (0:2) во рамките од 26 коло во шпанската „Ла Лига“.

Стрелци на головите беа Алба во 30 минута и Мориба во 86 минута. И во двете акции на гостите асистент беше една од главните ѕвезди во составот на Куман, Лео Меси, особено вреди да се погледне неговата асистенција при првиот погодок.

Аргентинецот асистираш и во самиот финиш од мечот, младиот Мориба го постигна првиот гол во сениорска конкуренција за клубот.

На табелата каталонскиот гигант е на втората позиција со 56 бодови, два помалку од водечкиот Атлетико Мадрид, со напомена дека „јорганџиите“ имаат два меча помалку.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

В недела играчите на тренерот Диего Симеоне на домашен терен ќе ги одмерат силите против Реал Мадрид во градското дерби. „Кралевите“ се третопласирани во генералниот пласман со 53 бодови. Се одиграа уште три меча од оваа рунда: Ваљадолид-Хетафе 2:1, Елче-Севиља 2:1 и Кадиз-Еибар 1:0.

Поврзани вести

Гвардиола се израмни со Мурињо, Сити прв фаворит за титулата во ЛШ!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ауфидерзен“ и за Дортмунд, Реал закажа полуфинале со Челси!

Слободен печат

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат

ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

Слободен печат

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат

Остави Коментар