ВИДЕО: Баерн рутински го реши Волфсбург

Баварците ја оправдаа фаворитската улога против Волфсбург/фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Фудбалерите на Баерн Минхен славеа со 2:0 против Волфсбург со 2:0 во второто коло од Бундеслигата.

Шампионот по две кола има максимален учинок, исто како и Борусија Дортмунд, додека Волфсбург има само еден освоен бод и се наоѓа на 15 место на табелата.

Баварците уште во првото полувреме го решија прашањето за победникот. Баер поведе во 33 минута откако долгата акција со гол ја круниса Џамал ​​Мусијала и тоа со удар од дваесетина метри.

Конечниот резултат го постави Томас Милер во 44. минута кој го промени правецот на топката по шутот на Кимих.


 

Видео на денот