ВИДЕО | Aвтогол во српската Суперлига кој тешко може да се објасни

Фото: Screenshot

Eкипата на Партизан продолжи да игра добро и да победува во домашното првенство.

Во викендот кој е зад нас поразен беше тимот на Напредак кој загуби со 0:2. Но, по овој натпревар најмногу се зборува за автоголот кој си го постигна фудбалерот на домаќините, Стефан Јовановиќ.

Дефанзивецот на Напредак реагираше необјасниво по една топка во петерецот и си ја смести во сопствената мрежа иако таа не одеше кон голот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот