ВИДЕО | Автобус во Турција падна во вода, реакцијата на возачот снимена од безбедносните камери

Фото Принтскрин

Автобус во Турција со седум патници паднал во брана откако возачот изгубил контрола над возилото.

Инцидентот се случил вчера, а снимките од безбедносните камери во автобусот ги објави Би-Би-Си.

Нема жртви, но три лица биле хоспитализирани, а за среќа нивните животи не се во опасност.

На објавената снимка се гледа паниката кај возачот и патниците додека водата за кратко време го поплави цел автобус.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот