5 C
Скопје

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

Вознемирувачка снимка се шири на интернет на која е прикажано како обезбедувањето влече тинејџер на под и го исфрла од објектот. Инцидендот се случил во бар во Кројдон, источниот дел од Мелбурн.

Менаџерот на хотелот во кој се наоѓа барот вели дека тинејџерот бил исфрлен надвор бидејќи се однесувал како „хулиган“, односно се искачувал по ограда за да се врати во објектот каде присутни биле и неговите пријатели.

Кога обезбедувањето забележило дека тинејџерот се враќа, се обиделе да го спречат, но тој успеал да им избега по што истрчал во барот и земал пијачка, а тогаш и ескалирала ситуацијата. 18 годишното момче за 7NEWS вели дека не се сеќава што се случило по тој момент.

Прочитајте и...  Пендаровски: Правото на приватност е загарантирано со Уставот, одговор за „Јавна соба" мора да има во најкус рок

На видеото се гледа како обезбедувањето го фаќа момчето, а сведоци тврдат дека тогаш и момчето било онесвестено. Тие сведочат дека останале шокирани додека гледале како се развива инцидентот.

„Сите присутни бевме збунети, прашувавме што се случува. Момчето навистина погреши, но најверојатно не заслужи таков третман“, вели сведок за телевизијата истакнувајќи „Да те фрли така некој, па и да те задави така.. одвратно беше“.

Менаџментот на хотелот засега одбива да даде коментар бидејќи полициската истрага е во тек, но оттаму потврдуваат дека телохранителот се уште е нивен вработен. Тие го оценуваат инцидентот како „несреќен“ кој би можел да биде „решен на подобар начин“.

Погледнете го видеото:

Поврзани вести

Јовески од собраниската говорница: Неблагодарно е да се коментираат состојбите во „Монструм”, предметот е во деликатна фаза

Слободен печат

Европол: Во Романија запленети речиси половина милион фалсификувани евра

Слободен печат

РСЕ: Бајден за сеопфатно решение што ќе доведе до признавање на Косово и Србија

Слободен печат

Царовска во посета на „Алкалоид“: Со компаниите ќе создаваме квалификуван кадар и ќе обезбедуваме работа за младите

Слободен печат

Францускиот гувернер проценува загуби до шест отсто поради кредитите за време на корона кризата

Слободен печат

Маричиќ: Случајот „Јавна соба” ќе биде катализатор за побрза измена на законите и за подигнување на јавната свест

Слободен печат

Остави Коментар