ВИДЕО | Атовска од Киев: Има цивилни жртви во новиот ракетен напад врз Киев

Спасувачките тимови работат на расчистување на урнатините по денешните напади на Киев од страна на руската армија. Бомбардерите „Тупољев“ полетале од Астрахан, а проектилите се лансирани од над Каспиското Море, јавува специјалната известувачка на Слободен печат и Утрински брифинг од Киев, Кристина Атовска.

Проследете го целиот извештај во видеото

 

Видео на денот