ВИДЕО | Аталанта им се врати на победите во Бергамо

Фото: EPA-EFE/MICHELE MARAVIGLIA

Екипата на Аталанта се врати на победите на домашен терен откако вечерва ја совлада Сампдорија со 2:0 во рамките од Серија А.

Аталанта имаше негативна серија од три порази во низа во Бергамо, но играше против Интер, Наполи и Лацио, а сега против Сампдорија која се бори за опстанок не погреши.

Резултатот беше отворен во 42 минута кога Маеле стрелаше за водство, а Лукман во 57. минута зголеми на 2:0. Сампдорија во финишот од натпреварот постигна гол, но беше поништен поради офсајд.

Со овој триумф Аталанта е на четвртата позиција во Серија А со 38 бодови, додека Сампдорија е на претпоследното место девет бода.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот