ВИДЕО: Арменд Алими е нов фудбалер на Работнички

Денеска од фудбалскиот прволигашки клуб Работнички објавија дека нивни нов играч е 34-годишниот играч од средниот ред, Арменд Алими. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во есенскиот дел ги бранеше боите на Шкендија во чии бои запиша вкупно девет настапи во македонскиот шампионат. Пред да се пресели во Тетово, играше во кариерата за Башкими, … Продолжи со читање ВИДЕО: Арменд Алими е нов фудбалер на Работнички