ВИДЕО: Антонио му „пресуди“ на Тотенхем, Лестер славеше во Лондон

Фудбалерите на Вест Хем го совладаа Тотенхем со 1:0 (0:0), во натпревар од деветтото коло во Премиер лигата. Мечот не донесе премногу возбудувања, беше тоа едно тврдо лондонско дерби. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber „Чеканите“ со овој триумф скокнаа на четвртото место во генералниот пласман, додека Тотенхем доживеа пораз после две победи по … Продолжи со читање ВИДЕО: Антонио му „пресуди“ на Тотенхем, Лестер славеше во Лондон