7 C
Скопје

ВИДЕО | Анкета: Македонките сметаат дека се рамноправни со мажите

Екипата на „Слободен печат“ за 8 Март – Меѓународниот ден на жената ги праша Македонките дали го слават денешниот празник и дали сметаат дека во земјава има рамноправност меѓу мажите и жените. Погледнете ги нивните одговори:

Прочитајте и...  Денеска се празнува Света Марија Египетска

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар