ВИДЕО | Андоновиќ: Војната во Украина влегува во клучна фаза

Украински тенкови / Фото: Profimedia

86-ти ден од руската инвазизија во Украина. Борбите се концентрираат околу Донбаск и се чини дека војната влегува во клучната фаза.

-Украинскиот претседател Зеленски со драматично предупредување дека војната влегува во најкрвавата фаза. Бајден пак со порака нема да има војници во Украина, туку ќе има американско оружје, анализира Андоновиќ.

Целата анализа со новинарот и аналитичар Дејан Андоновиќ погледнете ја во видеото:

 

Видео на денот