ВИДЕО | Андоновиќ: САД и Русија подготвени да се борат до последниот Украинец?

Соединетите Држави им наредија на членовите на семејствата на вработените во американската амбасада во Украина да ја напуштат земјата, наведувајќи ја „постојаната руска закана за воена акција“. Во исто време, Стејт департментот ги советува Американците да не патуваат во Русија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Американскиот Стејт департмент го одобри и доброволното заминување … Продолжи со читање ВИДЕО | Андоновиќ: САД и Русија подготвени да се борат до последниот Украинец?