ВИДЕО: Алиоски збесна бидејќи бил плукнат од Мекнил

алиоски
Езџан Алиоски остави значајна трага во боите на Лидс/Фото: EPA-EFE/Paul Ellis

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски беше дел од тимот на Лидс кој забележа убедлив триумф од 0:4 над Барнли. Популарниот Џани ги одигра сите 90 минути, со асистенција учествуваше во убедливата победа, но исто така Алиоски се најде во центарот на вниманието поради неговата нервозна реакција. Имено, тој во второто полувреме имаше вербална пресметка со играчот на Банли, Двајт Мекнил по што противникот најави дека ќе го пријави македонскиот репрезентативец во ФА.

Но, денеска се појави ново видео со кое се гледа дека реакцијата на Алиоски не беше без причина, имено, тој бил плукнат од страна на Мекнил.
Се очекува ФА да почне истрага и да го разгледа видеото, а ако биде утврдено дека тоа навистина се случило, тогаш фудбалерот на Барнли сигурно ќе добие долга суспензиј.

Видео на денот