20.8 C
Скопје

ВИДЕО: Алиоски збесна бидејќи бил плукнат од Мекнил

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски беше дел од тимот на Лидс кој забележа убедлив триумф од 0:4 над Барнли. Популарниот Џани ги одигра сите 90 минути, со асистенција учествуваше во убедливата победа, но исто така Алиоски се најде во центарот на вниманието поради неговата нервозна реакција. Имено, тој во второто полувреме имаше вербална пресметка со играчот на Банли, Двајт Мекнил по што противникот најави дека ќе го пријави македонскиот репрезентативец во ФА.

Но, денеска се појави ново видео со кое се гледа дека реакцијата на Алиоски не беше без причина, имено, тој бил плукнат од страна на Мекнил.
Се очекува ФА да почне истрага и да го разгледа видеото, а ако биде утврдено дека тоа навистина се случило, тогаш фудбалерот на Барнли сигурно ќе добие долга суспензиј.

Поврзани вести

ВИДЕО: Не издржаа, се истепаа англиските и шкотските фанови

Слободен печат

Храбрата Шкотска и зеде бод на Англија

Слободен печат

Хрватите очајни: Спори сме, не заслуживме повеќе од реми

Слободен печат

Ѓоковиќ го продаде станот во Мајами за шест милиони долари

Слободен печат

ФОТО: Фудбалерите го „сефтосаа“ теренот на „Јохан Кројф“ арената

Слободен печат

Навивачите на Парма не му простуваат на Буфон: Си замина како платеник, сега не може да се вратиш како херој

Слободен печат

Остави Коментар