6.8 C
Скопје

ВИДЕО: А имаше лошо претчувство, возачот на „Дукати“ Мартин пренесен во болница!

Шпанецот Хорхе Мартин доживеа несреќа на МотоГП тренингот за Големата награда на Португалија…

Тој излета од патеката на излезот од седмиот свиок, падна од моторот и се преврте.

Црвеното светло веднаш беше вклучено, а возачот во свесна состојба со хеликоптер беше пренесен во болница.

Мартин се пожали во петокот за нестабилноста на неговиот „Дукати“.

– Апсолутно не очекувавме дека ќе биде во таква положба, штом започна тренингот, почувствував многу движења на моторот. Беше навистина опасно и бев исплашен во тие моменти – рече Мартин во петокот.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар