ВИДЕО | 200.000 долари за најдобриот дизајнер: Џиџи Хадид дел од популарното модно шоу на Нетфликс

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Американскиот топ-модел и ријалити ѕвезда Џиџи Хадид потпиша договор со Нетфликс. Џиџи ќе биде водителка во втората сезона на популарното шоу на Нетфликс – „Next in Fashion“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)


Станува збор за модно шоу во кое група талентирани дизајнери се натпреваруваат за главната награда од 200.000 долари. Преку шоуто добиваат можност за самопромоција, како и за споделување на нивните модни дизајни со светот.

„Next in Fashion“ на Нетфликс пристигнува на 3 март, а трејлерот исто така ја здогледа светлината на денот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)

„Еј, еј, драга. Никој овде не те повикал поради манекенство“ – ѝ вели во трејлерот нејзиниот колеги и ко-водител Тан Франс на Џиџи, по што додава: „Имаш вистинска работа за работење“.

Во кратките сцени, може да ја видиме Џиџи како разговара со модните дизајнери кои се натпреваруваат за наградата, но и како се труди да ги опушти со констатацијата дека модата пред сѐ треба да биде забавна. Исто така, може да ја видиме Џиџи во легендарниот црвен тесен комбинезон на Версаче со волуменозно палто, кој го носеше на Мет Гала во 2022 година.

ФОТО | Кич, невкусна голотија… Погледнете ги најголемите модни промашувања во 2022

ФОТО | Каде има чад, таму има и оган: Први фотографии од новиот пар Дикаприо и Џиџи

ФОТО | Камила Мороне „уловена“ на плажа: Девојката на Дикаприо е природна убавица

Ни најголемата светска манекенка не му е доволна: Зејн Малик имал љубовна афера додека сé уште бил со Џиџи Хадид

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот