Виц на денот: Женење – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Виц на денот: Женење

Трпе тајно се оженил без да знае мајка му. Па одлучил да ја зеза и донел жени дома:
– Мамо, се оженив! Погоди со која од овие три жени!
Мајка му без двоумење одговорила:
– Со оваа во средина!
Трпе зачуден ја прашува:
– Ама како знаеше од прва?!
– Уште одма почна да ме вознемирува!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close