15 C
Скопје

Виц на денот: Заплена

На граничен премин, полицаец му се јавува на службеникот на должност:
– Здраво шефе, пронајдовме 170 килограми кокаин.
– Што 120?
– Да 90!
– Не можам да те чујам добро, ми прекинуваш! Рече 50тина?
– Да 30!
– Па, не ми се јавувај за ништо!

Прочитајте и...  Нетанјаху: Иран не се откажува од нуклеарно оружје

Поврзани вести

СЗО предупредува: Пандемијата достигна критична точка, но има причина за оптимизам

Слободен печат

Бред Пит еден од домаќините на овогодинешните Оскари

Слободен печат

Сè за бразилскиот вид коронавирус: Колку е опасен и дали вакцините ќе делуваат?

Илинка Иљоска

ВИДЕО| Локвенец: Кога не работи сигнализацијата, возот запира, кондуктерот излегува и го стопира патниот сообраќај

ФБИ објави список со најреално прикажани психопати во филмската индустрија

Слободен Печат

Многу вкусни и здрави: ’Рдоквите се задолжителни на пролетната трпеза

Слободен Печат

Остави Коментар