Виц на денот: Туѓи грешки

Влегува Трпе во црква и го прашува попот:

– Попе, смее ли човек да се збогати на туѓи грешки?

– Никако Трпе, тоа е грев.

– Епа тогаш врати ми ги 100те евра што ми ги зема за венчавката.

Прочитајте и...  Фелисити Хафман од „Очајни домаќинки“ ја издржа казната за давање мито

Поврзани вести

ФОТО: Дали британската голферка Луси Робсон е најубавата спортистка на светот

Слободен Печат

Брнабиќ: Оваа Влада ќе има многу предизвици пред себе, посебно односите со Приштина

Слободен печат

ВИДЕО | Деспотовски: Иновациските ваучери се начин за формализирање на соработката помеѓу академската фела и бизнисот

Слободен печат

Благороден гест: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со своите наследници испекоа вкусни колачиња

Слободен печат

Хрватска втор ден по ред со црн рекорд: Во последните 24 часа починаа дури 23 лица, нови 2.378 заболени

Слободен печат

Џорџ Клуни со нов филм на „Netflix“: Покрај приватните предизвици „Тhe Midnight Sky“ е неговото големо враќање

Слободен Печат

Остави Коментар