Виц на денот: Тоалетна хартија

Влегува Цветко во продавница и прашува:

– Имате ли тоалетна хартија?
– Не.
– А имате ли марамчиња?
– Не.
– Тогаш имате ли весник?
– Каков сакате?
– Брат, до сега ако не сфати што е работата, еве не знам.

Прочитајте и...  Шарлиз Терон: Пилатесот тотално ми го смени телото

Поврзани вести

Што прават членовите на кралското семејство кога немаат никакви обврски?

Слободен печат

Филипче: За продолжениот викенд без групирање, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време

Маријана Митровска

ВИДЕО: Да не подгреваме непријатности во јавноста, вели Заев

Слободен печат

Хорор филмови по вистински случувања: Инспирација за најстрашните филмови низ историјата

Слободен Печат

Истражување: Вакцината на „АстраЗенека“ и Оксфорд успешно ги следи генетските упатства

Слободен печат

ФОТО: Некогаш еден од најмоќните луѓе во Холивуд, сега затвореник кој пропаѓа – Прва слика на Бил Козби од затворот

Слободен печат

Остави Коментар