Виц на денот: Такси

Влегуваат тројца камен пијани во такси. Таксистот ги гледа дека се дрво пијани па ја пали колата, вози три метри и ја гаси:
– Стигнавме момци, 500 денари.
Првиот искача и му се заблагодарува, вториот искача и му дава пари, а третиот на искачање му удира една заушка, а таксистот го прашува:
– Што ме удираш бе?!
– Што летиш будало една, сакаш ли сите да изгинеме?!

Прочитајте и...  СЗО ја зголеми проценката за заканата од коронавирусот на највисоко ниво

Прочитај повеќе

Пациентката која утрово се јави на Инфективна нема коронавирус

Слободен печат

Дејвид Бекам со поддршка за принцот Хари и Меган Маркл: Тие заслужуваат да бидат среќни!

Слободен печат

Заев: Со успешни политики ја кренавме економијата и ја поставивме на стабилни и реални основи

Слободен печат

Д-р Радмила Димовска: Најдобра награда за вложениот труд е широката насмевка на пациентот

Јасмина Кантарџиева Димков

Проблеми за Џорџ Клуни: Славниот актер е дел од фирма која е обвинета за злоупотреба на детски труд

Слободен печат

Петровиќ: Економските бенефити се само дел од придобивките кои ги носи членството во НАТО

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Природен шејк за рамен стомак

Слободен печат

Уште една пациентка со респираторна инфекција се јавила на Инфективна, патувала во Северна Италија

Слободен печат

Иранскиот пратеникот кој беше заразен со коронавирус почина

Димитров: Вие говорите на бугарски јазик, јас говорам на македонски јазик (ВИДЕО)

Слободен печат

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Слободен печат

Доколку се утврди неосновано покачување на цените во аптеките на заштитни средства за коронавирусот ќе бидат преземени мерки

Слободен печат