Виц на денот: Совет

Трпе му се доверува на Цветко:

– Нешто многу ме мачи.

– Кажи да ти помогнам.

– Треба да се женам, имам две девојки.

– И?

– Едната е постара вдовица, ама многу богата, има 3 коли, 2 џипа и 4 стана.

– А другата?

– Млада, згодна и паметна девојка, ама сиромашна.

– Ожени се за младата, битна е љубовта! А, каде живее таа вдовицата?!

Прочитајте и...  Ноќ на чиста магија: Што им носи Сината Месечина на хороскопските знаци?

Поврзани вести

Популарната серија „Animaniacs“ се враќа на малите екрани: Стивен Спилберг ги зафаќа актуелните теми во општеството (ВИДЕО)

Слободен Печат

Хју Грант и Никол Кидман во „Слом“

Слободен печат

Лекување заразени со ковид-19 со крвна плазма од оздравени е од мала корист

Слободен печат

ВИДЕО: Трамп тврди – „Конфликтот во Нагорно Карабах може лесно да се реши“

Слободен печат

Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат: „Те сакам“

Слободен печат

Погледнете ги неверојатните уметнички дела на ова талентирано момче! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар