Виц на денот: Сомнителни

Слонот ја среќава мравката затрчана, jа прашал зошто трчa, а оваа во трк му одговара:
– Ќути не прашувај, некој ја силувал лавицата па сега лавот ги брка сите сомнителни.

Прочитајте и...  На денешен ден - 7 март

Поврзани вести

Брнабиќ: Фотографиите од убиствата не беа многу страшни, има и пострашни

Слободен печат

Растурена свадба во хотел во Тетово

Слободен печат

Австрија ја суспендираше вакцината Астра зенека

Слободен печат

Белграѓанки унаказени во козметички салон: Изгледаме како жртви на пожар

Слободен Печат

Коневски очекува отчет од Мицковски пред делегатите

Слободен печат

Зошто жените губат во градоначалничката трка?

Весна Тодоровска

Остави Коментар