Виц на денот – Сирење

Цветко оди на пазар:
– Колку ви е беровското сирење?
– 380ден кг.
– Скапо од карши е 320.
– Па земи од таму.
– Епа нема.
– Ние коа немаме кај нас е 250 ден…

Прочитајте и...  Интервју со Вјера Мујовиќ, белградска глумица: Секогаш ќе бидам девојченце, кое го бара своето гнездо

Прочитај повеќе

Ќе биде исполнета последната желба на Исидора Бјелица! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џон Јовановиќ: Почнува нова ера во односите меѓу Србија и САД

Слободен печат

Нов урнебесен тренд на интернет: Луѓето ги глумат своите партнери (ВИДЕО)

Слободен Печат

Фаучи: Светот ќе се врати во нормала до крајот на 2021 година

Слободен печат

Хајди Клум се сликаше скроз гола, но погледнете кој лежи покрај неа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мицкоски: Бараме независен јавен обвинител и одговорност за незаконски прислушуваните разговори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Посветете се на менталното здравје: Физички симптоми кои ги предизвикува осаменоста

Слободен Печат

Бектеши ги охрабрува приватните компании: Следете ја етничката застапеност како во јавниот сектор

Слободен печат

Белоруската полиција со водени топови растерува илјадници демонстранти во Минск (видео)

Слободен печат

Старт на судски процес на обвинителка контра опозиција: Рускоска претрпела душевна болка од изборните спотови на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Доста е, ми треба мир: Пејачката Анабела се повлекува од музиката и јавниот живот!

Васко Спасоски

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат