Виц на денот: Син

Виц на денот
Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Цветко ги чести колегите со бонбониера на работа, а Трпе го прашува:
– По кој повод е честењето?
– Ми се роди син!
– Честитки, а жена ти како е?
– Па, добра е засега, сѐ уште не сум ѝ кажал.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот