Виц на денот: Професори

Ги собрале сите професори од приватните факултети во Македонија во ист авион. Пред авионот да тргне им рекле:

– Овој авион целосно е дизајниран и направен од ваши студенти.

Сите професори веднаш се разбегале, само еден останал мирно да седи.

Го прашале зошто не бега како другите, а тој им одговорил:

– Ако авионот навистина е направен од моите студенти, сигурно нема ни да полета.

Прочитајте и...  Германија со предупредување до граѓаните да не патуваат во делови од Бугарија и Романија

Прочитај повеќе

Љубовната приказна на најголемата руска глумица и Сталин, влакно не ѝ фалело од глава за време на челичната диктатура

Слободен печат

И жените не се искрени во сексот: Ова се петте најчести лаги што ги кажуваат!

Васко Спасоски

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Неверојатниот живот на Маја Плисецка, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат

Џеки Чен ја призна вистината за себе: Бев вистински идиот кон жените

Слободен печат

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Моника Белучи на одмор во Грција: Прошета во фустан кој ова лето нема конкуренција (ФОТО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Најпознатата мачка од Истанбул: Гил 16 години живее во Аја Софија

Слободен печат