Виц на денот – Притисок

Плавуша оди на систематски преглед. Сестрата ја дочекува и прашува:
– Колку сте тешки ?
– 45 кг.
Сестрата ја качува на вагата мери 58кг и сестрата го запишува тоа.
– А колку сте високи?
– 165см.
Сестрата ја мери и висината е 155см, пак запишува и почнува да ји го мери крвниот притисок.
– Притисокот Ви се покачил доста.
– Е како нема да ми се качи, влегов тука висока и витка, а сега сум ниска и дебела!

Прочитајте и...  Нови шумски пожари ја пустошат Калифорнија, евекуирани повеќе од 1.800 лица (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Србинка со новороденче заврши во притвор- била шеф на балканска наркобанда во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат

Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Васко Спасоски

Азербејџан ја очекува поддршката на Србија околу Нагорно-Карабах

Слободен печат

Се појави видео од приемот на Јанкулоска во „Идризово“ (ВИДЕО)

Маријана Митровска

Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

Слободен Печат

Бесими: Ребалансот во тек, средствата ќе се насочат таму каде ќе дадат подобри резултати

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ријана позираше во проѕирен градник, па се искара со своја обожавателка! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Да ги стреламе или да ги отруеме со гас“, снимен заговор за убиство на мигранти

Слободен печат

Нема поддршка за Законот на ЈО, нема опозициски предлог за јавен обвинител

Слободен печат

Овие луѓе со исти хороскопски знаци се неверојатно компатибилни и создадени еден за друг!

Слободен Печат

Филипче: Ќе имаме брзи тестови за ковид-19 во болниците и на граничните премини

Слободен печат

За Каролина Гочева допрва почнува лето: Пејачката отпатува на „непозната“ дестинација и објави фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски