Виц на денот: Приказни

Трпана му вели на Трпе:
– Имам многу приказни слушнато за тоа каков си во кревет.
– Ма дај, тоа не е ништо посебно.
– Да, така и имам слушнато.

Прочитајте и...  Коки му напиша писмо на Дуле: Сите прашуваат за тебе, не те заборавиле!

Прочитај повеќе

Ставена на аукција слика од Ботичели која се проценува на 80 милиони долари: Постојат само 12 портрети направени од овој сликар! (ФОТО)

Слободен Печат

Фотограф ги претвара трудниците во принцези од Дизни! (ФОТО)

Слободен Печат

Последните три цифри од вашиот телефонски број откриваат што ви недостасува во животот!

Слободен Печат

Интервју со Александар Ношпал, костимограф и моден дизајнер: Балетскиот костим е врв во креирањето облека 

Јасмина Кантарџиева Димков

Виц на денот: Папагал

Слободен печат

Нов урнебесен тренд на интернет: Луѓето ги глумат своите партнери (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Виц на денот: Фрижидер

Слободен печат

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат