Виц на денот: Папагал

Цветко му се жали на Трпе:
– Туу, да ти се невиди. Си купив папагал, се погоди женски.
– Како го позна бе?
– Шо не ќе го познам, јас го зедов за да повторува по мене, а тој се расправа со мене!

Прочитајте и...  Крај на четиригодишната судска битка Пит - Џоли: Еве кој ќе има старателство над децата

Поврзани вести

Сузан Сарандон открива: Шер ја доби мојата улога затоа што спиеше со продуцентот!

Слободен Печат

Чешка со нов црн рекорд: Речиси 15.000 новозаразени, од денеска нови мерки стапуваат на сила

Слободен печат

Вечерњи лист го анализира спорот со Бугарија: „Македонците не постојат, тие се производ на инженерингот на Тито“

Слободен печат

Заразените со ковид-19 не можат да ги почувствуваат овие две ароми

Слободен печат

Д-р Стевановиќ: Модуларната болница може да смести 70 пациенти, брзо ќе се наполни ако не внимаваме сите

Слободен печат

Евростат: Некои земји на пописот не собираат податоци за етничка и верска припадност и јазик

Слободен печат

Остави Коментар