Виц на денот – Одмор од работа

Трпе и Цветко биле колеги од иста фирма. Еднаш разговарале и Трпе рекол:
– Потребен ми е одмор од работа.
– Како мислиш тоа да го изведеш ?? – прашал Цветко.
– Сега ќе видиш како – рекол Трпе.
Се качил на плакарот, ги заглавил нозете горе и се обесил со главата надолу. Влегол шефот и го прашал што прави.
– Еве, јас сум сијалица – рекол Трпе.
– Ајде, земи 3 дена одмор – му рекол шефот.
Трпе задоволно излегол, а по него тргнал и Цветко. Шефот прашал:
– А каде одиш ти ??
– Е па шефе, сијалицата ја пуштивте, сега јас во мрак ли да работам?

Прочитајте и...  Оваа храна ни ја одзема енергијата, избегнувајте ја што повеќе

Прочитај повеќе

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Од плажа во болница – Дали Градиште ќе биде новото жариште на Ковид-19? (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Обезбедени 61 единица конвалесцентна плазма за третман на пациенти со ковид-19, да даруваме и спасиме живот

Слободен печат

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Бела куќа: Нема да се одложат претседателските избори во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Полицијата се уште трага по 16 годишното момче кое исчезна во Преспанското езеро

Слободен печат

Конститутивна седница утре напладне, партиите ќе ги интензивиираат напорите за формирање влада

Слободен печат

Троцифрен број на новозаболени од Ковид-19, во Скопје има 1.372 активни случаи

Слободен печат

Топло време со ветер од југоисточен правец, температура до 35 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат