2 C
Скопје

ВИЦ НА ДЕНОТ: Новогодишна плата

На неколку дена пред нова година некој ѕвони на врата.

-Кој е?

-Платата!

-Ооо повели влези. Седни.

-Нема потреба за кратко сум само тука.

 

Прочитајте и...  Поранешниот претседател на САД може да здивне: Врховниот суд отфрли две тужби против Трамп

Поврзани вести

ВИДЕО | Домашен трик кој ќе ви го промени животот: Од истуткана облека до совршено испеглани парчиња без да ја допрете пеглата!

Слободен печат

ЕУ размислува да ја тужи АстраЗенека за кршење на договорот

Слободен печат

Средба на министерката Шахпаска со директорот на Државниот завод за статистика, Симовски

Слободен печат

Донирани таблети за учениците од основните училишта од Крива Паланка

Слободен печат

Тања Кармзова Костиглиола, нашинка во Франција: И тука побарувачката за вакцини е огромна, а ресурсите се ограничени

Јасмина Кантарџиева Димков

„Затворете сѐ, вакцината не е ефикасна“: Прв случај на бразилскиот вид на коронавирус во Италија

Слободен печат

Остави Коментар