Виц на денот: Корона

Прашуваат Влавче
– Како е кај вас, има ли корона?
– Добри. Има корона, ама колку за нас

Прочитајте и...  ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет - Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Поврзани вести

Сузан Сарандон открива: Шер ја доби мојата улога затоа што спиеше со продуцентот!

Слободен Печат

Чешка со нов црн рекорд: Речиси 15.000 новозаразени, од денеска нови мерки стапуваат на сила

Слободен печат

Вечерњи лист го анализира спорот со Бугарија: „Македонците не постојат, тие се производ на инженерингот на Тито“

Слободен печат

Заразените со ковид-19 не можат да ги почувствуваат овие две ароми

Слободен печат

Д-р Стевановиќ: Модуларната болница може да смести 70 пациенти, брзо ќе се наполни ако не внимаваме сите

Слободен печат

Евростат: Некои земји на пописот не собираат податоци за етничка и верска припадност и јазик

Слободен печат

Остави Коментар