Виц на денот – Кочница

– Жено, те гледав од терасата 20 минути како паркираш, и знаеш што си мислам? Да не ти ја давам колата воопшто, затоа што ти си опасност на патот и за себе и за другите!

– Еј, ај доста! И денеска ли шефот ти викал над глава, па сега врз мене ќе се истураш?! Почнуваш кавги за глупости!

– Не се глупости, утре некоја глупост може да направиш! Ајде да те видам сега: Замисли си ја следната ситуација, возиш низ град и наеднаш пред тебе излегуваат баба со внуче, што ќе згазиш?

– Бабата!

– Кочницата, ма… ќе ја згазиш кочницата!

Прочитајте и...  На Денот на Бастилја судири во Париз: Белите мантили и жолтите елеци контра полицијата (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Панчевски во притвор во Шутка, доброволно се пријавил

Слободен печат

Србија: Задолжително носење заштитни маски на отворено

Слободен печат

Шабани: Излезноста на граѓаните до 13 часот изнесува 23, 81 осто (ВИДЕО)

Слободен печат

Науката одлучи! Принцезата Дајана е најубавата благородничка на сите времиња

Слободен печат

ЈО: Жител на Василево на бензинска нудел ваучери за гориво за да се гласа за определена политичка партија

Слободен печат

Бугарските социјалисти поднесоа барање за изгласување недоверба на владата на Борисов

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Главниот град на Венецуела во карантин

Слободен печат

Во Русија над 6.400 новозаразени со коронавирус

Слободен печат

Приведен маж во Скопје- се расправал со членови на Избирачкиот одбор и фотографирал

Слободен печат

Соопштени резултатите од обдукцијата на Наја Ривера, која настрада на 33 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Топ книги од македонските писателки Бужаровска, Димковска и Пармаковска

Александар Маџаровски

Кикиљас: Нема да има втор карантин, имаме план Б за Грција

МИА Агенција