Виц на денот: Интервју – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Виц на денот: Интервју

На интервју за работа:
– Колкава плата очекувате?
– Паа, околу 1000 евра.
– Ќе ви дадеме 3000 евра плата, секретарка, службен автомобил и возач.
– Вие се заебавате?!
– Па вие први почнавте!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close