-5 C
Скопје

Виц на денот: Географија

Малиот Трпе:
– Мамо, ќе имаме тест по географија. Каде се наоѓа Франција?
– До Шпанија, сине.
– А Бермудите?
– Во втората фиока од плакарот…

Прочитајте и...  Џесика Алба откри дека ги шпиунирала своите деца преку скриени камери

Поврзани вести

Во Јакутија повторно измерени -47 степени Целзиусови

МИА Агенција

Дневен хороскоп за 17 јануари: Трошите премногу време на неважни работи

Теодора Циклевска

За последните шест недели во светот од ковид-19 умреле половина милион луѓе

МИА Агенција

Железничкиот транспорт лани со загуби од 512 милиони денари и двојно помалку патници

МИА Агенција

Акцискиот план во фокусот на разговорите со Софија, ќе се споделат информации и со пратениците

МИА Агенција

Законот за попис пред гласање, опозицијата собира потписи да го поништи

МИА Агенција

Остави Коментар