-8 C
Скопје

Виц на денот: Газење

Си бил некој слон и згазнал на една мравка.
Слонот: – Мравке извини.
Мравката: – Е ништо де, и мене можеше да ми се случи.

Прочитајте и...  Вистината за куркумата: Дали овој магичен зачин навистина лекува и може секој да го консумира?

Поврзани вести

Виц на денот: Географија

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

🔴 СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7.30 до 10.30 е во тек!

СП.

На денешен ден – 1 декември

Слободен печат

Денеска се празнува светиот маченик, беше фрлен во затвор, без храна и вода помина 18 денови

Слободен печат

Иако доцна, сепак МЗ ја објави статистиката: Регистрирани 336 нови случаи, починаа 32 лица

Слободен печат

Остави Коментар